Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 13, 2020 in Remont i budowa |

Emocje a remont mieszkania

Emocje a remont mieszkania

Mało co jest tak stresujące i budzące wewnętrzny niepokój jak remont mieszkania. Jest to temat, który sama prokrastynowałam przez kilka lat, nie mogąc się zabrać za stojące przede mną wyzwanie. Dlaczego tak jest i z czego wynika tak silny stres przed remontem?

Konieczność organizacji

To co mnie przytłaczało, to konieczność zaplanowania i zorganizowania wszystkiego związanego z remontem. Strach we mnie wzmagał fakt, że tak naprawdę nie wiedziałam jak się za to zabrać, nie mając nawet pojęcia gdzie znaleźć odpowiedniego fachowca do przeprowadzenia kompleksowego remontu. Dobór materiałów przyprawiał mnie o duży ból głowy.

Na szczęście udało mi się przemóc własny opór i skontaktowałam się z kilkoma ekspertami, których znalazłam po prostu w Internecie. Rozmowy z nimi pomogły mi ustalić co i jak powinno zostać odnowione w moim mieszkaniu.

Jak rozmawiać z ekspertem

Dopiero rozmowa z kilkoma fachowcami pomogła mi rozeznać się w temacie remontu. Nie chciałam po prostu polegać na zdaniu jednej osoby. Dobrą strategią było zadawanie im wszystkim tych samych pytań i spisywanie odpowiedzi, aby później móc je rzetelnie i racjonalnie porównać. Zebrałam również wyceny od każdego z nich, co w zasadzie było najbardziej kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze ekipy remontowej.

Jedni wykonawcy doradzali mi samoprzylepne płytki podłogowe, inni z kolei sugerowali normalne płytki, mocowane za pomocą kleju do płytek. Podobnie było z płytkami balkonowymi. Niesamowitym było to, że wcześniej, przed rozmową z fachowcami w ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje coś takiego, jak samoprzylepne płytki podłogowe.

Podsumowując, to co mogłabym poradzić każdej osobie zaczynającej remont mieszkania, to przede wszystkim wziąć głęboki oddech i poukładać sobie w głowie wszystko na chłodno, bez zbędnych emocji. Druga porada to skonsultowanie się z około trzema czy pięcioma fachowcami, aby porównać ze sobą ich zdania i opinie, co przełoży się na łatwiejsze decyzje związane z remontem.