Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 23, 2023 in Remont i budowa |

Jak wiesza się banery reklamowe na wysokości?

Jak wiesza się banery reklamowe na wysokości?

Prowadzenie działalności biznesowej wiąże się z koniecznością budowania wśród potencjalnych klientów świadomości istnienia danej marki oraz prezentowania im oferowanych wyrobów lub usług wraz z podkreślaniem ich najważniejszych zalet. Niezawodnym sposobem na stosunkowo tanie docieranie do nabywców jest korzystanie z różnych form reklamy zewnętrznej. Do jej szczególnie efektywnych odmian należy wieszanie banerów wielkoformatowych.

Co trzeba wiedzieć o wieszaniu banerów reklamowych?

Reklama outdoorowa przybiera rozmaite formy, lecz do najchętniej wybieranych należą różnego typu banery, które mogą być eksponowane na zewnątrz przez długi czas. Ze względu na to, że na ogół są one umieszczane na specjalnych konstrukcjach wsporczych albo zakładane na fasadach budynków czy zamontowanych przy nich rusztowaniach, do ich zainstalowania konieczne będzie przedsiębiorstwo specjalizujące się w montażu banerów reklamowych. We Wrocławiu działalność tego rodzaju prowadzi firma Elbrus. Zajmuje się ona mocowaniem klasycznych banerów z tkanin syntetycznych pokrytych nadrukami, a także siatek typu mesh, które są wybierane tam, gdzie powierzchnia będzie na tyle duża, iż ważne okaże się zmniejszenie masy, siły oddziaływania wiatru oraz przepuszczanie promieni słonecznych. Materiały takie zwykle są wieszane z wykorzystaniem właściwie napiętych linek stalowych zakotwionych do elementów budynku albo używanego stelażu. Do nich przytwierdza się baner, dbając o to, by został prawidłowo naprężony i nie łopotał na wietrze, co nie tylko powoduje hałas, ale też zwiększa szansę na uszkodzenie całości.

Jakich technik używa się przy wieszaniu banerów reklamowych?

Montaż banerów reklamowych może być prowadzony na różne sposoby. W grę wchodzi zarówno zastosowanie technik alpinizmu przemysłowego, jak i korzystanie z rozmaitych podnośników. Wybór między metodami wspinaczkowymi a zwyżkami jest uzależniony od rodzaju obiektu, na którym ma być wieszany baner oraz jego wielkością. W obu przypadkach ze względów bezpieczeństwa konieczne jest przestrzeganie odpowiednich procedur i posługiwanie się sprawnie działającym sprzętem. Firmą specjalizującą się w tego typu usługach jest Elbrus z Wrocławia, zajmująca się zarówno montażem z użyciem dostępu linowego, jak i wykorzystaniem podnośników.