Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 29, 2022 in Remont i budowa |

Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać? Lepszym rozwiązaniem będą bramy garażowe segmentowe, rolowane czy bramy przemysłowe? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania i interesuje Cię dobry producent bram segmentowych i innych, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Producent bram segmentowych – czym wyróżniają się bramy segmentowe?
  2. Jakie zalety mają bramy garażowe rolowane?
  3. Na co zwrócić uwagę kupując bramy garażowe?

Czym wyróżnia się brama segmentowa? Jakie zalety ma brama garażowa rolowana? Na co właściwie zwrócić uwagę, kupując bramę garażową? Gdzie znaleźć wysokiej jakości rozwiązania w atrakcyjnych cenach? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Producent bram segmentowych – czym wyróżniają się bramy segmentowe?

Brama segmentowa to rozwiązanie składające się z kilku segmentów paneli, które łączy się ze sobą odpowiednimi zawiasami. W trakcie otwierania się bramy zawiasy przesuwają się precyzyjnie po prowadnicach w ten sposób, że skrzydło ostatecznie znajdzie się tuż pod stropem. Takie bramy garażowe segmentowe cieszą się sporą popularnością ze względu na swoją uniwersalność i wygodę. Warto wiedzieć, że produkty w tym wariancie nazywa się także bramami sekcyjnymi.

Do zalet bram segmentowych zalicza się między innymi to, że nie wymagają odpowiednio długiego podjazdu. Sam otwór wjazdowy może mieć jakikolwiek kształt. Na stronie https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe znajdziesz bramy garażowe segmentowe, w których dodatkowo stosuje się odpowiednią warstwę izolacyjną wykonaną z pianki poliuretanowej. To gwarantuje optymalną izolacyjność termiczną.

Jakie zalety mają bramy garażowe rolowane?

Standardowe bramy garażowe rolowane wykonuje się z kilkucentymetrowych lameli wyprodukowanych z aluminium lub ze stali. Wspomniane elementy można dodatkowo wypełnić poliuretanową pianką. Lamele łączy się na całej długości danej ramy w sposób przegubowo. Tym samym tworzy się swego rodzaju pancerz, który następnie nawija się na wał montowany w kasecie, którą z reguły instaluje się w górnej części otworu wjazdowego.

Bramy garażowe rolowane mają wiele zalet, a najistotniejszą jest to, że są nie tylko łatwe w obsłudze, ale i odpowiednio szczelne. A zatem dzięki nim ciepło z garażu nie ucieka. Ponadto zajmują niewiele miejsca i z tego powodu bramy garażowe rolowane poleca się stosować tam, gdzie mamy do czynienia z krótkim podjazdem i wąskim garażem.

W ofercie firmy RoletyAlu, o której już wspominaliśmy w przypadku bram segmentowych, znajdziesz przede wszystkim bramy garażowe rolowane wyposażone w silnik oraz korbkę i dwa piloty. Doskonale sprawdzą się nie tylko w istniejącej już nieruchomości, ale także w dopiero co powstających budynkach. Profile producent bram segmentowych i nie innych wykonuje z aluminium i wypełnia pianką poliuretanową. Produkty dostępne są w przeróżnych wariantach kolorystycznych – dzięki temu masz pewność, że znajdziesz najbardziej dopasowaną bramę do swoich wymagań.

Takie bramy otwierają się pionowo i tym samym gwarantują wolne miejsce zarówno przed, jak i wewnątrz garażu. Dodatkowo mają odpowiednie zabezpieczenia, w tym także mechanizm, który umożliwia otwarcie bramy w przypadku braku prądu. W takiej sytuacji, zamiast z pilota należy skorzystać z odpowiedniej korbki. W bramie implementuje się także specjalne zamki patentowe oraz wkładki antywłamaniowe. Blokady dociskowe natomiast uniemożliwiają otwieranie bramy, kiedy jest to przeprowadzane w sposób nieprawidłowy. To wszystko oznacza, że żaden złodziej nie będzie w stanie dostać się do środka.

Na co zwrócić uwagę kupując bramy garażowe?

Na co właściwie zwrócić uwagę, kupując bramy garażowe? Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście wymiar bramy garażowej. Jeśli interesuje Cię oferta, jaką proponuje wspomniany w niniejszym artykule producent bram, koniecznie wykonaj prawidłowe pomiary pod bramę garażową i przekaż je specjalistom.

Polecamy także dokładnie sprawdzić, jaką ofertą dysponuje producent bram. Z reguły na rynku dostępne są bramy o szerokości od 1,8 do 2,25 metra. Te pierwsze świetnie sprawdzą się przy jednostanowiskowych garażach, 2,25 natomiast mają standardowe rozwiązania. Oczywiście występują także tak zwane bramy wielkoformatowe, których szerokość może sięgać nawet do 6 metrów. W przypadku wysokości natomiast na rynku znajdziesz bramy o wysokości od 2 do 2,5 metra mi wyższe. Modele o wysokości 2-2,5 metra poleca się przy samochodach osobowych.

Producent bram garażowych oferuje takie rozwiązania, które pomogą w zaoszczędzeniu dodatkowego miejsca. Przy okazji można sprawdzić napędy do drzwi garaży, które poprawią komfort użytkowania. Warto pamiętać, że brama garażowa segmentowa lub inny model to wydatek, który tak naprawdę ponosi się tylko raz. Jeżeli specjaliści przeprowadzą instalacje w prawidłowy sposób, to brama będzie przez cały czas działała bez żadnych problemów. Nie należy zatem oszczędzać ani na samej bramie, ani na fachowcach, bo w innym przypadku trudno będzie uzyskać oczekiwane efekty w garażach wolnostojących lub znajdujących się bezpośrednio przy domu.