Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 19, 2020 in Remont i budowa |

Wywóz gruzu, co zrobić z gruzem pozostałym po remoncie?

Wywóz gruzu, co zrobić z gruzem pozostałym po remoncie?

Po zakończeniu prac remontowych należy uporać się z odpadami, gruzem. Jednym z najprostszych sposobów są wynajęte kontenery na gruz Kraków, są też inne sposoby na pozbycie się gruzu budowlanego. Kontenery na gruz pomogą szybko uporać się bałaganem po remoncie.
Gruz świetnie się nadaje jako kruszywo do mieszanek betonowych, dobrze wzmocni konstrukcje żelbetonowe np.fundamenty, można go wykorzystać do utwardzenie nawierzchni lub jako podsypkę pod kostkę brukową.

Recykling gruzu daje możliwość pozyskania ekologicznego, wysokiej jakości materiału, w atrakcyjnej cenie. Taki proces przebiega w kilku etapach. Na początku gruz zostaje przepuszczony przez przesiewacz mobilny, zostają usunięte z niego zanieczyszczenia takie jak np. tworzywa sztuczne, metal. W kolejnym etapie gruz zostaje skruszony za pomocą specjalnej kruszarki szczękowej. Na końcowym etapie kruszywo zostaje odpowiednio formowanie, ponieważ każdy rozmiar ma inne zastosowanie. W wyniki recyklingu z gruzu usuwane jest 10% odpadów. Decydując się na wywóz gruzu Kraków, powstały surowiec po recyklingu możemy sprzedać.

Wywóz gruzu Kraków jest dosyć kosztowna usługa, za wynajem kontenera zapłacimy około 100 złotych nawet do 2 tys. złotych, do tego trzeba jeszcze doliczyć opłatę pobieraną na wysypisku śmieci.Większość firm oferująca takie usługi oferuje pomoc w wywożeniu odpadów, opróżnianiu starych piwnic, oraz sprzątanie innych pomieszczeń po remoncie. Zapewnia to duża oszczędność czasu i wygodę. Jeśli ilość gruzu po remoncie jest niewielka, możemy wykorzystać go do stworzenia ogrodu. Ostre betonowe elementy nie usuwają się, przez co dobrze się sprawdzą jako materiał do budowy skarp, skalniaków. Pozostałe opady taki np. kamienie, resztki żwiru możemy wykorzystać to stworzenie ścieżek i dróg w ogrodzie, w którym teren jest gliniasty. Gruzu po remoncie nie może wyrzucić do zwykłego śmietnika. Każdy, kto posiada odpady remontowo budowlane, musi przeprowadzić ich wywóz zgodnie z planami gospodarki odpadami, wymaganiami ochrony środowiska. Gruz nie może być składowany na wysypiskach, jeśli nie przeszedł procesu recyklingu. Kiedy jednak w takiej sytuacji jesteśmy bezradni, nie wiemy jak znaleźć rozwiązanie problemu z gruzem, możemy udać się po pomoc do Państwowego Gospodarstwa Komunalnego, które ma obowiązek rozwiązać nasz problem. Gruzu nie można przetrzymywać, ale można go poddać procesowy recyklingu i sprzedać, wiele inwestorów mających plany budowlane, chętnie kupuje takiego rodzaju materiał budowlany.