Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2020 in Remont i budowa |

Rekuperacja nowoczesnym sposobem na walkę z wilgocią.

Rekuperacja nowoczesnym sposobem na walkę z wilgocią.

Wilgoć w domu, to częsty problem mieszkań, które mają słabą wentylacje. Powstająca podczas gotowania lub oddychania wilgoć, jest bardzo niebezpieczna. Utrzymujące się stale wilgotne powietrze, może być przyczyną rozwijania się grzyba i pleśni w mieszkaniu, co negatywnie wpływa na stan zdrowia mieszkańców. Aby uniknąć groźnych sytuacji, należy zwrócić uwagę na wentylacje.

Wentylacja w domu. Jak skutecznie pozbyć się wilgoci?

W lokalach mieszkalnych najczęściej spotkać można wentylacje grawitacyjną. To nic innego, jak wykuta w kominie dziura, przez którą ma być zasysane powietrze i odprowadzane na zewnątrz. Choć jest ona popularna, nie oznacza że jest dobra. Minusem tego typu wentylacji, jest uciekające z lokalu ciepło oraz brak wlotu świeżego powietrza. W tym celu, zaleca się zastosowanie wywietrzników na okno lub rozszczelnienie ich, by zapewnić przepływ powietrza. Takie rozwiązanie jest niewygodne oraz nie ekonomiczne, dlatego coraz więcej osób decyduje się na rekuperację.
Rekuperacja to również wentylacja, która działa na niego innych zasadach. Aby rekuperacja spełniała swoją funkcję, należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie jakim jest rekuperator. Jego praca, polega na jednoczesnym pobieraniu powietrza z wewnątrz oraz zewnątrz, przez specjalne kanały. Ciepłe powietrze, podczas wydostawania się, ociepla świeże, przefiltrowane powietrze z zewnątrz, które dostaje się do wnętrza mieszkania. Ten sposób, pozwala zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na ogrzewanie oraz zapewnia dopływ świeżego powietrza. Dzięki rekuperacji, zmniejsza się również poziom wilgoci w mieszkaniu, dzięki czemu nie narażamy się na kontakt z groźnymi grzybami oraz pleśniami.
Rekuperacja czy warto o niej pomyśleć, by zapewnić sobie i bliskim dostęp do najlepszej jakości powietrza.
Doskonale sprawdzi się w przypadku lokali mieszkalnych jak i użytkowych, o różnych powierzchniach. Koniecznie postaw na nowoczesne rozwiązanie i ciesz się zaoszczędzonym w ten sposób pieniędzmi przez dłuższy czas.