Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 31, 2023 in Remont i budowa |

Jak wybrać odpowiedni rodzaj kraty wema?

Jak wybrać odpowiedni rodzaj kraty wema?

Kraty pomostowe wykonane z metalu są powszechnie stosowane w przemyśle i budownictwie publicznym. Na rynku istnieje wiele typów krat WEMA, bo każdy z nich odpowiada innym zastosowaniom. Kluczowe znaczenie ma określenie potrzeb, które należy zaspokoić przy ich pomocy. Dlatego inwestorzy sięgają po kraty WEMA zgrzewane, wciskane czy profilowane. Dla upewnienia się, jaki ich rodzaj będzie najlepszy, sięgnij po podpowiedzi widoczne poniżej!

jakim miejscu będzie stosowana krata pomostowa WEMA?

To najważniejsza kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę. Inne elementy wykorzystać, gdy chcesz stworzyć stopnie schodowe, a inne do ciągów komunikacyjnych. Zupełnie inne konstrukcje zastosujesz dla ruchu pieszych, a inne w przestrzeniach, po których poruszają się paleciaki czy inne sprzęty. Jak sugeruje ekspert firmy METALZBYT z Poznania kraty pomostowe WEMA dopasowuje się pod kątem ich wytrzymałości i estetyki.

 

Jakie właściwości ma zapewniać krata pomostowa WEMA?

W przypadku stosowania krat WEMA na regały czy półki liczy się ich lekkość oraz dopasowanie wymiarowe. Mają też zachować pełną wytrzymałość dla przechowywanych na nich przedmiotów. Kraty pomostowe wykorzystuje się również do zapewnienia pewnej komunikacji dla osób niepełnosprawnych. W takich sytuacjach powinny być one antypoślizgowe, zwłaszcza gdy ruch odbywa się na zewnątrz w ciągach komunikacyjnych bez osłony przed deszczem czy śniegiem. Co równie istotne, produkty te dopasowuje się również pod kątem ich chropowatości. Jeśli mają z nich korzystać osoby na wózkach inwalidzkich, nie mogą szkodzić oponom w wózkach. Oprócz zastosowań poziomych typu pomosty, ciągi komunikacyjne czy zabezpieczenie studzienek kanalizacyjnych, kraty WEMA można również wykorzystać do konstrukcji pionowych. Jednym z przykładów jest stworzenie ścian działowych. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę konstrukcję budynku. W innych przypadkach kraty pomostowe pionowe świetnie sprawdzają się również do produkowania ogrodzenia terenu. Trzeba przy tym pamiętać o dodatkowych właściwościach typu zabezpieczenie przed korozją lub kwasoodporność. Dzięki temu kraty WEMA będą służyły o wiele dłużej niż przy zastosowaniu najzwyklejszych elementów.