Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 16, 2023 in Remont i budowa |

Jak dbać o hotelowy basen?

Jak dbać o hotelowy basen?

Czystość basenów hotelowych jest bardzo ważna. Brak dbałości o jakość wody nie tylko może negatywnie wpływać na satysfakcję z pobytu, lecz w skrajnych przypadkach może również prowadzić do rozwoju chorób i infekcji skórnych. Z racji tego, że baseny są jednym z czynników, które mocno wpływają na atrakcyjność hotelu, zadbanie o czystość powinno być priorytetem obsługi hotelowej.

Charakterystyka basenów hotelowych

Baseny są jednym z najważniejszych udogodnień dla większości gości hotelowych, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się podczas swojego pobytu. Wymagają one jednocześnie szczególnej uwagi i regularnej konserwacji. Odwiedzający chcą bowiem mieć pewność, że woda jest czysta i bezpieczna. Baseny hotelowe powinny być zatem regularnie czyszczone i dezynfekowane, aby zapewnić odpowiednią równowagę w środowisku basenowym i zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Aby osiągnąć ten cel, personel hotelu powinien stosować odpowiednie środki konserwacyjne i stale monitorować stan wody.

Sposoby na utrzymanie czystości wody

Właściwa filtracja i regularna kontrola jakości są kluczowe dla utrzymania czystego i bezpiecznego środowiska basenowego. Filtry powinny być regularnie sprawdzane, jeśli bowiem nie będą działać prawidłowo, mogą przyczynić się do szybkiego i znaczącego pogorszenia jakości wody. Warto także pamiętać, że filtry to materiały eksploatacyjne, które co jakiś czas wymagają wymiany. Takie usługi realizuje m.in. firma Aqua Systems & Service z Zakopanego. Okresowe sprawdzanie składu chemicznego wody również jest wskazane w celu sprawdzenia, czy poziom pH, zasadowość, twardość wapnia, poziom chloru i inne parametry są w dopuszczalnych zakresach.

Zalety korzystania z usługi stałej obsługi basenu

Jeśli dysponujemy odpowiednimi funduszami, warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się obsługą basenów. Dedykowany zespół fachowców wykona wszystkie niezbędne zadania konserwacyjne regularnie i prawidłowo, dzięki czemu będzie można uniknąć różnego typu problemów. W ramach takiej stałej obsługi wykonywane są zazwyczaj również podstawowe czynności serwisowe. To dobra inwestycja. Czysty basen pozytywnie wpływa bowiem na satysfakcję gości i renomę hotelu, co w dłuższej perspektywie przekłada się na większe zyski.