Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2020 in Remont i budowa |

Płyty gumowe – doskonały sposób tymczasowego utwardzenia drogi na terenie budowy

Płyty gumowe – doskonały sposób tymczasowego utwardzenia drogi na terenie budowy

Teren budowy, często dojazd do samej budowy, to niemałe wyzwanie. Każdemu chyba kojarzy się ona z błotem po deszczu, dziurami, kurzem itd. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można zabezpieczyć, choćby tymczasowo, drogo prowadzące na budowę. Bezpieczny i komfortowy przejazd jest przecież konieczny. Ciężki i lżejszy sprzęt, samochody ciężarowe i osobowe muszą w sposób bezproblemowy dowieźć niezbędne rzeczy. Jednym z popularniejszych rozwiązań są płyty betonowe. Jednakże ekonomicznie nie jest to najlepsze rozwiązanie. Logistycznie również jest to dość spore przedsięwzięcie. Dowiezienie i ułożenie ciężkich płyt betonowych wymaga sporego zaangażowania. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu tańszym, prostszym i jednocześnie łatwiejszym w obsłudze. Bardzo dobry efekt dają płyty gumowe zastosowane do utworzenia dróg tymczasowych.

Jakie płyty gumowe można stosować do utwardzenia dróg?

Najbardziej efektywne będą płyty o odpowiedniej grubości – lepiej nawet, aby były za grube niż za cienkie. Należy wziąć pod uwagę jakość drogi, którą należy utwardzić w ten sposób. Im gorszy jej stan, np. bardziej kamienisty, tym lepiej, aby płyty były grubsze. Na rynku jest spory wybór grubości płyt gumowych. Zaczynają się one już od 0,5 mm – 1 mm, kończąc co najmniej na 50 mm grubości. Nie powinno więc nikomu sprawiać problemu zamówienie gum odpowiednich do utworzenia drogi, po której bez problemu dojedziemy na budowę. Z informacji płynących z rynku od użytkowników wyżej wymienionych dróg, wynika, iż doskonale spełniają one swoje zadanie. Okazuje się również, że coraz więcej firm budowlanych decyduje się na takie właśnie rozwiązanie tworząc dojazd do inwestycji. Według opinii użytkowników terenu utwardzonego gumami, lepiej wybierać te najgrubsze. Możemy wówczas korzystać z nich przez długi czas jak i ponownie zastosować w innym miejscu.

Jakie rodzaj gumy jest odpowiedni, do zastosowania na zewnątrz?

Spośród wielu rodzajów gum, które można spotkać na rynku, najbardziej odpowiednie wydają się być te o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, działanie ozonu, nagrzewanie przez słońce, deszcz, mróz itd. Do najpopularniejszych gum tego typu należą gumy EPDM oraz gumy CR. Jedne i drugie charakteryzują się wyżej wymienionymi cechami. Dzięki temu nie ulegają one szybkiej degradacji i rozpadowi. Dzięki swoim właściwościom dają też możliwość ponownego zastosowania. Warto mieć to na uwadze dokonując wyboru materiału z jakiego chcemy zastosować utwardzenia terenu budowy jak i drogi do niej prowadzącej. Odpowiednio dobrany materiał an pewno wykaże się dłuższą żywotnością. Przełoży się to również to również na korzyści ekonomiczne.

Gdzie można kupić odpowiednie płyty gumowe do utwardzenia terenu budowy?

W Polsce jest bardzo dużo firm posiadających w swojej ofercie tego typu materiały. Uważamy, że zawsze należy zwrócić uwagę na pochodzenie płyt gumowych, to znaczy czy jest to produkt krajowej produkcji. Słyszeliśmy wiele opinii potwierdzających, iż tańsze gumy z rynków azjatyckich nie zawsze spełniają normy pozwalające na długotrwałe ich użytkowanie.

Jedną w polskich firm posiadających płyty gumowe, które można wykorzystać do utwardzenia dróg prowadzących na budowę jest Normapol. Normapol, jest firmą sprzedającą przez Internet, co daje możliwość zapytania i zamówienia towaru właściwie w każdym momencie. W każdej chwili też można sprawdzić ofertę firmy. Wysyłając maila z zapytaniem, otrzymamy pełną ofertę na interesujący nas produkt. Płyty gumowe, jakie posiada firma, to tylko i wyłącznie produkty krajowe. Dzięki temu można mieć pewność, iż materiał posiada odpowiednie cechy i właściwości.